Świeżo palone kawy z różnych stron świata z Kawokado.pl - recenzja


Dzisiejszy wpis będzie bardzo aromatyczny, ponieważ przygotowałam recenzję i taki przegląd kaw ze sklepu Kawokado.pl. W ofercie Kawokado znajdziecie świeżo palone kawy z różnych stron świata. Do wyboru mamy różne wielkości - od małych opakowań o wadze 50 g idealnych na wypróbowanie, do dużych kilogramowych paczek. 

Każdy ma swój kawowy gust. Jedni lubią łagodne kawy, inni mocne. Ja raczej wybieram te łagodne. Nie przepadam za gorzkimi nutami. Moja recenzja kaw ze sklepu Kawokado będzie subiektywna, choć przy każdej kawie wspomnę też o jej cechach charakterystycznych.

 


Na stronie sklepu Kawokado znajdziecie informacje z przeznaczeniem danej kawy (np. ekspres ciśnieniowy, kawiarka itp.). Ja do wszystkich kaw używam kawiarki, a mielę je w młynku udarowym do kawy. Jeśli nie macie młynka do kawy, to można przy zamówieniu wybrać opcję zmielenia kawy.

Wszystkie kawy, które przedstawię to 100% arabica. 

  

Brazylia Santos


Na początek moja ulubiona kawa. Ma przyjemny, łagodny smak. Nie wyczuwam w niej goryczy ani kwaskowości. Jest średniej mocy, więc dla mnie optymalna na co dzień. Kawę Brazylia Santos charakteryzuje też orzechowo-czekoladowy aromat - moim zdaniem średnio intensywny. Jeśli lubicie łagodne w smaku kawy, które jednak dają ten efekt pobudzenia kofeiną lub dopiero zaczynacie kawowe przygody to polecam Wam właśnie Brazylia Santos.


Brazylia Yellow Bourbon


Pijąc kawę popołudniu lub nawet pod wieczór sięgam po te o mniejszej mocy. Wtedy świetnie sprawdza się Brazylia Yellow Bourbon. To delikatna kawa o niskiej zawartości kofeiny. Nie jest kwaśna ani gorzka. Ma taką naturalną słodycz. Myślę, że to fajny wybór zwłaszcza dla osób, które lubią pić "mleko z kawą" :)


Gwatemala SHB


Warto wiedzieć, że to jedna z najlepszych kaw na świecie. Pochodzi z ekologicznych plantacji na glebach wulkanicznych. Ma ciekawy posmak - lekko cytrusowy, z czekoladowymi nutami i intensywny aromat. Jest to kawa średniej mocy o stosunkowo niskiej kwaskowości. Mi smakuje, chociaż nie jest to mój kawowy numer 1.


Nikaragua


Pierwsze na co zwróciłam uwagę przy tej kawie to jej ziarna. Są naprawdę duże. Doczytałam, że określane są jako elephant tzw. ziarno słoniowe. To bardzo aromatyczna kawa. Jest smaczna, delikatna, o wyważonej kwaskowości i słodkawym posmaku. Ma umiarkowaną moc kofeiny.


Dominikana Barahona AA

 

Bardzo przyjemna kawa. Smaczna, lekko czekoladowa, aromatyczna. Jest wyraźnie kwaskowata, ale nie ma w niej goryczy, jest raczej słodkawa. To kawa o umiarkowanej zawartości kofeiny.

 

Indie Plantation AA


To kawa ceniona przez koneserów, choć mi średnio podeszła. Ogólnie jest łagodna w smaku, ale wyczuwam w niej taką goryczkę, za którą nie przepadam. Jest to kawa o niskiej mocy kofeiny i niskiej kwaskowatości. 


Zambia AA

Na koniec parę słów o kawie, która ma mocny, bogaty, wyrazisty smak. Nie jest kwaśna ani specjalnie gorzka. Dla mnie do picia na co dzień... za bardzo kawowa :) Ale na pewno ma wielu miłośników, ponieważ to gatunek kawy o ziarnach najwyższej jakości. 
Jakie kawy najbardziej lubicie? Znacie sklep Kawokado?


Komentarze

 1. Coś dla mnie, uwielbiam wszelkiego rodzaju kawy;)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znam tego sklepu ale chętnie zajrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. jakkolwiek nie przepadam za kawą, tak muszę przyznać, że teraz pod koniec ciąży jakoś na maksa mam ochotę na kawę! ;D haha

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra kawa nigdy nie jest zła ;) Potrzebowałabym dobry młynek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam kawy nie lubię :D nawet jej zapach mi się nie podoba

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.