Jak przygotować stoisko handlowe na targi

W wielu miastach coraz częściej organizowane są różnego rodzaju targi: ślubne, kosmetyczne, pracy czy edukacyjne. Jak to jest, że jedne stoiska przyciągają rzesze ludzi, a inne świecą pustkami? Jednym z najważniejszych czynników wpływających na zainteresowanie ludzi danym stoiskiem jest sam wygląd. Ciekawie przygotowane, ładnie udekorowane i dopracowane zachęcają do zapoznania się z ich ofertą. 

fot. https://www.adsystem.pl/stoiska-targowe-wystawowe/


BAZA NAJWAŻNIEJSZA

Podstawą każdego dobrego stoiska jest jego baza - taki stelaż, konstrukcja, która nadaje mu kształt i styl. Powierzając jej wykonanie profesjonalnej firmie, mamy gwarancję, że nasze stoisko handlowe zostanie wykonane z odpowiednich materiałów i będzie łatwe w montażu (i demontażu). 

NIEBANALNE TŁO

Jeśli mamy już stelaż to kolejnym elementem jest tło, czyli to wszystko co na nim umieścimy. Można zwyczajnie wybrać proste, z nadrukowanym logiem firmy. Takie tło jest bezpieczne, ale czy przyciąga uwagę? Niekoniecznie. Warto pomyśleć nad czymś bardziej oryginalnym. Dla przykładu: stoisko z naturalnymi kosmetykami będzie wyglądało rewelacyjnie, gdy w tle znajdzie się np. motyw łąki czy lasu. 

DODATKI NIE OD PARADY

Ostatni element to dodatki. To one nadają ostateczny wygląd i odbiór stoisku handlowemu. Dobrze jest pokusić się o odrobinę oryginalności. Pozostając przy przykładzie kosmetyków naturalnych, ciekawymi dodatkami mogą być: bukiety z polnych kwiatów zamiast typowo hodowlanych z kwiaciarni, puszczona gdzieś w tle muzyka z dźwiękami natury, sprytnie ukryty wiatrak imitujący powiew letniego wiatru. 

Jak widzicie to wcale nie takie skomplikowane, żeby przygotować fajne i przyciągające uwagę stoisko handlowe na targi. To co jest istotne, to porządna baza. Na niej można budować przeróżne kompozycje. Warto ruszyć wyobraźnię i podejść niesztampowo do tematu. Kreatywność zawsze jest na plus.

Bierzecie udział w targach? A może sami jesteście wystawcami?

Komentarze

 1. O ja raczej na targach nie będe się wystawiać :) chyba że blogerki zatrudnią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie myślałam nad takimi stanowiskami jak są robione, a okazuje się że to wcale nie takie łatwe

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post - z pewnością przyda się osobom, które nie do konca wiedzą co z czym "się je".

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie brałam jeszcze udziału w takim wydarzeniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. moja firma wyjeżdża na różne targi branżowe, stanowisko, które jest ciekawe wizualnie przyciąga nowych potencjalnych klientów, to ważna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładne stanowiska przyciągają uwagę i klientów , to fakt.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja byłam na targach hotelarskich 2x ale żadne stoisko jakoś się nie wyróżniło. Teraz firmy podchodzą do tego niezwykle poważnie i na targach kosmetycznych czy ślubnych aż roi się od mega ścianek i kącików. Myślę, że wato przykładać do tego dużą wagę, bo to zachęca klientów do odwiedzin :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nigdy nie brałam udziału w żadnych targach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie brałam udziału jako uczestnik w żadnych targach, ale czasami takie odwiedzam. Niektóre stoiska wyglądają bajecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. ten temat jest mi całkiem obcy jednak

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiedziałam jak to wygląda od tej strony :) Warto wiedzieć takie rzeczy, nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą w życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Do tej pory na targach bywałam jedynie jako osoba odwiedzająca, zwiedzająca. Z roku na rok wystawcy coraz bardziej się starają aby tylko przyciągnąć potencjalnego klienta. Stanowiska wystawowe potrafią być naprawdę gustowne, niczym małe pokoje, w których czujemy się komfortowo i niemalże jak w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ładne stoisko to podstawa zainteresowania :D

  OdpowiedzUsuń
 14. ja nie raz bylam na targach i zdecydowanie ladne stoiska przyciagaja chociaz na chwile, a dopiero pozniej okazuje sie czy produkt nam odpowiada. tak wiec wizualna ocena to juz polowa sukcesu

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajne rady na takich targach jest mnóstwo ludzi więc warto zwrócić ich uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mnie to raczej nie dotyczy. Ale myślę, że takie stoisko powinno być po prostu ładne, aby przykuło uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 17. tak kreatywność ma tu duże znaczenie, ciekawe stoisko bardziej przyciąga uwagę

  OdpowiedzUsuń
 18. Dobrze zorganizowane stoisko na pewno przeciągnie większą ilość osób

  OdpowiedzUsuń
 19. Dobrze zrobione stoisko to podstawa, na pewno jak wszystko jest dobrze ustawione i wizualnie wygląda dobrze, to przyciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Lubię jeździć na różne targi :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja dawno nie byłam na żadnych targach. A dostawcą nie byłam nigdy :) Bardzo podoba mi się ten stół i krzesła :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Na targi chodzę jako odwiedzający, ale uważam że dobre tło robi naprawdę dobrą robotę !:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.