Orthosept Red Classic - żel stomatologiczny i płyn do płukania jamy ustnej


Odpowiednia higiena jamy ustnej to nie tylko regularne mycie zębów. Warto stosować też płyn do płukania, a miejscowo w razie potrzeby także specjalny żel stomatologiczny. W tym wpisie możecie poczytać o dwóch produktach z NAKOIO, ułatwiających dbanie o dobrą kondycję zębów i całej jamy ustnej.

 

Orthosept Red Classic Gel żel stomatologiczny 

do miejscowego stosowania w jamie ustnej

Orthosept Red Classic Gel żel stomatologiczny przeznaczony jest do stosowania po zabiegach (takich jak np. wszczepienia implantów, ekstrakcje, usuwanie kamienia), w przypadku paradontozy, krwawienia, podrażnienia dziąseł i jamy ustnej, redukcji i spowolnienia powstawania płytki bakteryjnej, odleżyn po pracach protetycznych i ortodontycznych, a także na afty. Żel należy aplikować 2-3 razy dziennie przez maksymalnie 10 dni. Nie można go używać u dzieci poniżej 6 roku życia. Żel nanosimy palcem, a w przestrzenie międzyzębowe specjalną szczoteczką. W składzie produktu znajdują się składniki takie jak: nawilżająca gliceryna, kwas hialuronowy przyspieszająy gojenie się tkanek i absorbujący wodę na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej, ksylitol o działaniu przeciwpróchniczym, glikol propylenowy ułatwiający wchłanianie substancji czynnych, łagodzący podrażnienia pantenol, chlorheksydyna (CHX) o działaniu przeciwbakteryjnym, chlorek cetylopirydyniowy (CPC) również o takim działaniu oraz antybakteryjny, antywirusowy i przeciwgrzybiczny olejek z drzewa herbacianego. Orthosept Red Classic Gel to wyrób medyczny, nie kosmetyk. 

Moja opinia o żelu

Żel umieszczony jest w butelce z pompką typu airless o pojemności 30 ml, która ma wystarczyć na 100-230 porcji (w zależności od wyciśniętej jednorazowo ilości). To higieniczna forma opakowania i zarazem bardzo wygodna. Konsystencja produktu jest średniej gęstości, półprzezroczysta w jasnoczerwonym odcieniu wpadającym w róż. Żel nie sprawia problemów w aplikacji. Ma łagodny miętowy smak, przypominający klasyczną pastę do zębów. Od razu po nałożeniu żelu czuć znaczną ulgę. Produkt dobrze trzyma się w miejscu aplikacji, nie spływa. Sam żel jako konsystencja nie jest wyczuwalny, przez co jego obecność w jamie ustnej nie powoduje dyskomfortu. Ja używałam go na aftę i bardzo szybko udało mi się jej pozbyć. Żel uporał się z nią błyskawicznie. Wkrótce czeka mnie też wyrywanie ósemek, bo żyją swoim życiem i raczej pożytku z nich nie będzie. Liczę, że ten żel wtedy też okaże się bardzo pomocny. 


 

Orthosept Red Classic Mouthwash medyczny płyn do ust bez alkoholu


Wskazania do stosowania płynu Orhosept Red Classic to krwawienie, podrażnienie dziąseł i jamy ustnej, przed i po zabiegach stomatologicznych, paradontoza, redukcja i spowolnienie powstawania płytki nazębnej, odleżyny po pracach protetycznych i ortodontycznych, profilaktyka próchnicy i afty. Podobnie jak żel, płyn do ust Orthosept Red Classic to wybór medyczny. Wśród składników znajdują się: CHX, CPC, ksylitol, aloes i pantenol. Płynu można używać bez rozcieńczania lub rozcieńczając go z wodą. Bez rozcieńczania należy stosować go do 10 dni, płucząc jamę ustną 2-3 razy dziennie przez ok. 60 sekund, po szczotkowaniu zębów. Rozcieńczony w proporcjach 1/2 płynu i 1/2 wody można stosować do 30 dni, 2-3 razy dziennie po ok. 60 sekund. Natomiast w proporcji 1/4 płynu i 3/4 wody można go stosować ciągle w takiej samej częstotliwości jak wyżej.

Moja opinia o płynie

Płyn umieszczony jest w butelce o pojemności 200 ml z nakrętką i miarką. Pierwszy raz spotkałam się z taką miarą przy płynie do płukania jamy ustnej. To świetna opcja, ponieważ dokładnie widzimy ile ml płynu nalewamy. W zależności od stężenia w jakim stosujemy płyn (rozcieńczony lub nie) jest on mniej lub bardziej wydajny. Ja płyn rozcieńczam maksymalnie, bo stosuję go codziennie 2 razy dziennie. Podczas płukania jamy ustnej tym płynem odczuwam lekkie szczypanie, ale nie jest ono tak mocne jak przy popularnych płynach zawierających w składzie alkohol. Płyn bardzo dobrze się sprawdza, odświeża i oczyszcza nie tylko zęby, ale całą jamę ustną.Używacie tego typu produktów? A może ograniczacie się tylko do stosowania pasty do zębów?


Komentarze

 1. ooo nie wiedziałam, że jst cos takiego jak żel stomatologiczny, u mnie higiena zamyka się w podstawach, pasta, nić i płyn, ale chyba mi na razie niepotrzebny;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tych jeszcze nie zywalam, ale ten plyn do higieny jamy ustnej mnie zaciekawil :D

  OdpowiedzUsuń
 3. teraz rzadko pamiętam o płynach do płukania jamy ustnej choć mam dwa ale gdy miałam usuwane ósemki regularnie płukałam usta aby szybciej zagoiły się rany i nie wdała się infekcja

  OdpowiedzUsuń
 4. O zęby zawsze warto dbać kompleksowo, aby uniknąć ewentualnych problemów i długotrwałego leczenia:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja stosuję, ale tego nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo zaciekawiły mnie te produkty i chętnie bym je wyprobowala

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.