Pozycjonowanie stron www dla opornych

Jeszcze kilka lat temu, gdy rozpoczynałam blogowanie nikt nie przejmował się optymalizacją SEO bloga czy jego pozycjonowaniem. Pisało się dla przyjemności, robiąc byle jakie zdjęcia, byleby tylko umaić nimi szczerą opinię. Z czasem niestety takie blogowanie zostało zepchnięte na drugi plan, bo do blogosfery wkradł się perfekcjonizm - kadry jak z magazynu i teksty jak z książek. Obecnie ciężko jest się wybić, bo konkurencja jest ogromna. Dlatego trzeba zapoznać się i polubić z SEO i wiedzieć co nieco o pozycjonowaniu. Jak się zagłębi w temat to nie wydaje się to nad wyraz trudne, ale nie każdy ma do tego głowę. Ja długi czas miałam opory, żeby się tym w ogóle zajmować. Jednak chcąc nie chcąc musiałam zdobyć trochę wiedzy w tym temacie, bo nie da się tego uniknąć prowadząc bloga. Jeszcze parę lat wstecz można było sobie pogwizdać, no ale czasy się zmieniają, a ludzie lubią sobie utrudniać dążąc do perfekcji. 


Pozycjonowanie stron www to ciężki kawałek chleba. Trzeba dowiedzieć się w jaki sposób ustalana jest pozycja w Google danej strony i jak można na nią wpływać. Jednak wiedza teoretyczna to nie wszystko, bo czasami ciężko zastosować ją w praktyce. Osobiście do tej pory (po kilku latach blogowania) niektóre kwestie w temacie SEO i pozycjonowania są dla mnie jeszcze nie do końca jasne. Ciągle się uczę, ale gdybym miała zaczynać od początku to... wybrałabym profesjonalną firmę zajmującą się SEO i pozycjonowaniem stron. Taką firmą jest AFTERWEB z ponad 10-letnim doświadczeniem. Dzięki wiedzy specjalistów afterweb.pl od lat siedzących w branży marketingu internetowego można być pewnym, że świadczone przez nią usługi poprawią pozycję danej strony czy bloga w wyszukiwarkach. Jeśli więc nie macie głowy do SEO i pozycjonowania lub po prostu nie chcecie się tym zajmować, żeby nie tracić radości z blogowania to warto zapoznać się z ofertą tej firmy. 


Znacie się na SEO i pozycjonowaniu stron? A może to dla Was czarna magia? 

Komentarze

 1. Ostatnio poznałam stronę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze miałabym zatrudniać kogoś, żeby móc się zrelaksować, poroniony pomysł. Chyba, że dla jakiś firm..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie zna się na SEO i pozycjonowaniu, a chce się prowadzić "profesjonalnego" bloga to takie usługi są wybawieniem :) Przy prowadzeniu bloga dla przyjemności faktycznie nie ma sensu się w to bawić :)

   Usuń
 3. doskonale znam agencję AFTERWEB :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam zielonego pojęcia w tym temacie, ale myślę, że kwestia pozycjonowania jest bardzo istotna szczególnie dla osób, które chcą zarabiać na swoim internetowym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 5. O mysle ze to oferta dla mnie hihihi :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o pozycjonowaniu stron. Mysle, ze z czasem warto bedzie sie tym zainteresowac

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.