Jak zrobić automatyczny spis postów?

Cześć! Na dobranoc przychodzę z instrukcją jak wykonać automatyczny spis postów na blogu. Planuję to już od dawna, lecz dopiero teraz udało mi się zabrać za napisanie posta instruktażowego. Instrukcja jest wręcz banalna i szybka do realizacji. Myślę, że każdy sobie poradzi z wykonaniem takiego spisu postów. A jak prezentuje się taki spis można zobaczyć klikając w menu na moim blogu w zakładkę "Spis postów".1. Wejdź w dział Strony w panelu bloggera.

2. Utwórz nową stronę i zatytułuj ją np. Spis postów.

3. Przejdź do widoku HTML i wklej kod:

<script type="text/javascript" src="http://cloud.github.com/downloads/jhwilson/Create-a-Blogger-archive-page/Make-Blogger-Archive-Page.js"> </script> <script src="http://adresbloga.blogspot.com/feeds/posts/default?max-results=500&amp;alt=json-in-script&amp;callback=LoadTheArchive"> </script>

Skrypt pochodzi ze strony: https://github.com/jhwilson/Create-a-Blogger-archive-page

adresbloga - wpisz adres Twojego bloga (samą nazwę, bez www i bez domeny, bo są już wpisane w kodzie) 

Jeśli masz wykupioną własną domenę to i tak podaj nazwę, jaką Twój blog ma na blogspocie (jeśli jej nie pamiętasz, to znajdziesz ją w dziale Ustawienia).

4. Opublikuj stronę i gotowe. Jeśli spis nie pojawiłyby się w menu bloga (dotyczy gadżetu Strony, w przypadku innych rodzajów menu dodanych bezpośrednio w HTML lub jako gadżet HTML/JAVA link do strony ze spisem postów trzeba dodać ręcznie) to edytuj gadżet z menu i zaznacz tam pokazywanie tej strony. Zapisz zmiany.

! Pamiętaj aby przy pisaniu kolejnego posta lub dodawaniu innej strony zmienić widok z HTML na podstawowy edytor bloggera (chyba, że piszesz posty w widoku HTML). !

Jak widzicie instrukcja jest niezwykle łatwa, a przynosi fajny efekt. Tradycyjne archiwum na blogu trzeba rozwijać i nie ma takiego przejrzystego podglądu na wszystkie posty. Natomiast taki spis postów dodany w menu pozwoli na szybkie wyszukanie interesujących nas postów. Obok podlinkowanych tytułów umieszczone są daty postów w języku angielskim. 

Zostawiam Was z instrukcją, a sama przenoszę się na stronę sklepu https://www.chiclook.pl/ w poszukiwaniu jakichś fajnych, nowych ubrań na nadchodzącą jesień. A jako, że instrukcja jest szybka w wykonaniu to i Wam wystarczy jeszcze dziś wieczorem czasu, żeby skusić się na jakieś jesienne nowości.


Czy instrukcja będzie dla Was przydatna? 
Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.