Niekosmetyczny przegląd tygodnia - muzyka i kino

Cześć! Takiego postu jako niekosmetyczny przegląd tygodnia chyba nie było jeszcze na moim blogu. Raczej nie będą pojawiały się co tydzień takie posty, bo nie w każdym tygodniu dzieje się u mnie coś ciekawego. Czasami cały tydzień schodzi na pracy i dosłownie przelatuje mi przez palce. Mam jednak nadzieję, że chociaż raz w miesiącu uda mi się utworzyć tego typu post (może powinnam nazwać to przegląd miesiąca?), bo sama bardzo lubię czytać takie na Waszych blogach, więc mogę domniemywać, że Wy też je lubicie czytać. Tak oto zapraszam do zapoznania się z moim niekosmetycznym przeglądem tego tygodnia. 


# FILM TYGODNIA

Czas na oglądanie pełnometrażowych filmów w porze letniej mam właściwie tylko w niedziele. W ubiegłą niedzielę obejrzałam wreszcie "Miasto aniołów". Film dość stary (bodajże z 1998 roku), ale przepiękny, warty obejrzenia. W kobiecie, lekarzu kardiologu zakochuje się anioł, który pojawia się podczas śmierci pacjentów w szpitalu, w którym ona pracuje. Nie będę więcej zdradzać o fabule filmu, żeby nie napisać za wiele szczegółów. Jeśli jeszcze nie oglądaliście to naprawdę polecam obejrzeć. 


# SERIAL TYGODNIA

Ogólnie oglądam kilka seriali, ale nowe sezony dopiero we wrześniu, więc przez wakacje odkrywam seriale, których jeszcze nie miałam okazji oglądać. Moim odkryciem serialowym jest w ostatnim czasie Penny dreadful tłumaczony na polski jako Dom grozy. Nigdy nie przypuszczałam, że spodoba mi się tego typu serial, ociekający trupami, duchami, wampirami (nie tymi w wersji sweet), wiedźmami i tego typu postaciami. Jednakże ten serial wciągnął mnie już od pierwszego odcinka i teraz kończę oglądać drugi sezon.

#MUZYKA TYGODNIA

Tutaj nie ograniczam się do jednej pozycji, bo piosenek w ciągu tygodnia słucham mnóstwo. Najczęściej odtwarzam muzykę za pomocą aplikacji Spotify, którą uwielbiam. Od miesięcy zabieram się co prawda za wykupienie konta premium, żeby móc słuchać muzyki bez ograniczeń, zarówno na komputerze jak i urządzeniach mobilnych, może w końcu w sierpniu uda mi się to zrealizować. 

W tym tygodniu w ucho najbardziej wpadły mi poniższe piosenki:

 • Lost Frequencies feat. Janieck Devy - Reality
 • Ian Tomas, Tyga - Cheers (Single Version)
 • R. City, Adam Levine - Locked Away
 • Jessie J - FlashlightTak właśnie w pigułce wyglądał mijający tydzień pod względem muzyki i kina. Jak widzicie tydzień można by nazwać angielskim, bo zarówno piosenki, jak i serial oraz film są w tym języku. Tak w ogóle to chciałabym zrobić sobie kurs języka angielskiego za granicą z oferty firmy Angloville http://angloville.pl/kursy-jezykowe-za-granica/jezyk-angielski/, bo jestem zdania, że obcując chociaż kilka dni w wielu sytuacjach z życia codziennego z danym językiem osiągniemy o wiele więcej niż ucząc się go "na sucho". Widzę to choćby po swoich znajomych, którzy nie potrafili powiedzieć paru zdań po angielsku, wyjechali do pracy do UK i teraz mówią płynnie w tym języku. Ja języka angielskiego do tej pory najwięcej nauczyłam się z anglojęzycznych filmów i seriali, więc to też jest dobra i przyjemna metoda nauki. Jednakże kurs językowy, zwłaszcza taki intensywny pozwala na szybszą i o wiele bardziej profesjonalną naukę języka, przez co koniecznie chciałabym zrobić taki kurs. Poza tym kończąc kurs otrzymuje się certyfikat potwierdzający nasze umiejętności. A może Wy robiliście taki kurs językowy?


Oglądaliście "Miasto aniołów"? Znacie serial "Dom grozy"? Lubicie którąś z wymienionych piosenek?Komentarze

 1. Muszę się przyjrzeć serialowi :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Serial mnie bardzo zaciekawił!

  OdpowiedzUsuń
 3. miasto aniołów zawsze chciałam obejrzeć ale jakoś nigdy do tego nie doszło :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie posty, więc z przyjemnością je będę czytać :) Piosenek zaraz posłucham. Do miasta aniołów przymierzam się od jakiegoś czasu - może jutro obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę posłuchać tych piosenek, bo chyba nie znam ani jednej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba jednak zacznę oglądać nowy serial - przez Ciebie! ;p

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Penny Dreadful, bardzo mnie wciągnął chociaż podchodziłam do niego jak pies do jeża. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 8. Miasto aniołów widziałam oczywiście :) A z serialem muszę się zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie wiedziałam "Miasta Aniołów" ale w wolnej chwili chętnie obejrzę ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.